O Farmě

Nedaleko soutoku řek Divoká a Tichá Orlice na území Přírodního parku Orlice obhospodařuje Farma u řeky Orlice ekologicky šetrným způsobem 430 hektarů trvalých travních porostů s přibližně 300 kusy masného skotu plemen Aberdeen Angus. Jsme vybaveni špičkovou zemědělskou technikou, která umožňuje dosahovat vysokou produktivitu práce a je šetrná k životnímu prostředí.Produkujeme skot, který poskytuje hovězí BIO maso nejvyšší jakosti, který pak dále zpracovávame v naši bourárně masa.

Historie naší farmy

Zakladatelem farmy byl pan Ing. Vladimír Macháň CSc., který statek zdědil po svých rodičích v restitucích v roce 1992. Farma byla navrácena společně s 15 hektary ve velice zbídačeném stavu. Přestože jeho každodenním zaměstnáním byla práce pro Státní úřad pro jadernou bezpečnost, rozhodl se začít studovat zemědělství, zejména chov masného skotu a aplikovat své znalosti v praxi. Byl jedním z prvních zemědělců, kteří se rozhodli hospodařit v ekologickém režimu. V roce 1993 pořídil stádo vysoce březích jalovic plemene Aberdeen Angus z Kanady. Toto stádo se stalo základem pro další růst stáda, které dnes tvoří 170 matek. V jeho práci od roku 2010 pokračuje jeho syn, MUDr. Tomáš Dajčár, který farmu dál rozvíjel.  

V roce 2018 vstoupil do firmy strategický partner, firma Jar Agro Farma s.r.o. vlastněna panem Jurajem Doležalem. Pan Doležal jako velice zkušený podnikatel umožnil firmě svou finanční pomocí neobvyklé zrychlení růstu a zavedení pravidel pro zlepšování výrobních procesů.

 

Náš masný skot

Aberdeen Angus - bezrohé plemeno skotu - černě nebo červeně zbarvené - má původ v sevrovýchodním Skotsku. Angus je s více než pěti miliony registrovaných zvířat nejrozšířenějším masným plemenem skotu na světě. Vyniká výbornou pastevní schopností a nachází piemont uplatnění všude tam, kde je intenzivní zemědělská činnost nevhodná. BIO maso nejvyšší jakosti

Maso z plemene Angus, to je BIO hovězí maso špičkové kvality, jemně vláknité a křehké. Díky jedinečné vlastnosti mramorování - ukládání tuku do svaloviny - je hovězí maso šťavnaté a má typickou chuť. Na běžný spotřebitelský trh se dostane výjimečně, spíše vůbec. Je dodáváno na objednávku přímo zákazníkům.

 

 

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0