O Farmě

Nedaleko soutoku řek Divoká a Tichá Orlice na území Přírodního parku Orlice obhospodařuje Farma u řeky Orlice ekologicky šetrným způsobem 430 hektarů trvalých travních porostů s přibližně 300 kusy masného skotu plemen Aberdeen Angus. Jsme vybaveni špičkovou zemědělskou technikou, která umožňuje dosahovat vysokou produktivitu práce a je šetrná k životnímu prostředí.Produkujeme skot, který poskytuje hovězí BIO maso nejvyšší jakosti, který pak dále zpracovávame v naši bourárně masa.

Historie naší farmy

Statek v Lípě nad Orlicí byl v roce 1948 odebrán rodičům našeho otce, jaderného chemika Ing. Vladimíra Macháňě, který žil roky na Slovensku, aniž by tušil, že statek patří rodině. Po sametové revoluci, kdy byl statek společne s 15 hektary polností rodičem našeho otce vrácen, se náš otec rohodl na něm hospodařit. V době  kdy měl svoji práci v Ústavu pro jadernou bezpečnost pro Východočeský kraj, tak začal studovat i zemědelskou legislativu a vzhledem i k přírodní oblasti, kde se farma nachází, zvolil jako jeden z prvních zemědelců u nás hospodaření v ekologickém režimu. Jeho rozhodnutí věnovat se extenzivnímu pastevnímu chovu masného skotu se ukázalo jako velmi prozíravé. Dnes v jeho šlápějí pokračuje jeho syn, který se vrátili z  daleké ciziny,  MUDr. Tomáš Dajčár z daleké Jihoafrické republiky.

Náš masný skot

Aberdeen Angus - bezrohé plemeno skotu - černě nebo červeně zbarvené - má původ v sevrovýchodním Skotsku. Angus je s více než pěti miliony registrovaných zvířat nejrozšířenějším masným plemenem skotu na světě. Vyniká výbornou pastevní schopností a nachází piemont uplatnění všude tam, kde je intenzivní zemědělská činnost nevhodná. BIO maso nejvyšší jakosti

Maso z plemene Angus, to je BIO hovězí maso špičkové kvality, jemně vláknité a křehké. Díky jedinečné vlastnosti mramorování - ukládání tuku do svaloviny - je hovězí maso šťavnaté a má typickou chuť. Na běžný spotřebitelský trh se dostane výjimečně, spíše vůbec. Je dodáváno na objednávku přímo zákazníkům.

 

 

Hledat: ""

0 ks
Košík: 0