banner01

banner01

banner03

banner03

Banner - inzerce

Banner - inzerce

» Úvod
Rychlý kontakt
Mobil: +420 776 145 656
Telefon: +420 494 371 385
E-mail: info@farmaurekyorlice.cz
Články

Specifické podmínky hospodaření

Podél toku Tiché a divoké Orlice v okresech Rychnov nad Kněžnou a Ústí nad Orlicí a po jejich soutoku i podél toku Orlice v okrese Hradec Králové leží mikroregion, jehož specifika jsou natolik výrazná, že zde došlo v roce 1996 k vyhláš...

Recepty

Nejlepší recepty - Farma u řeky Orlice

 Nejlepší recepty - Farma u řeky Orlice

Na roládu nejlépe použijte maso z roštěnce.
Autor: Dadalova kuchařka

Anglický roastbeeaf

Anglický roastbeeaf

Klasický anglický roastbeeaf
Autor: Gastro news

BIO maso - Farma u řeky Orlice

Spuštěné prosincové termíny odběru masa.

Važení zákazníci,

na našich stránkach jsme nově otevřeli dva další termíny pro objednání s odběrem :


  • 05.12 - 06.12.2014 (pro odběr na farmě + závoz do Brna (7.12.2014))
  • 12.12 - 13.12.2014 (pro odběr na farmě + závoz do Prahy (14.12.2014))

Poz. Prosíme o objednávání samostatně pro každý termín zvlášť (samostatná objednávka)


Plán prodeje masa :

 

23.1 - 24.1.2015 (pro odběr na farmě)

 

Na základě Vašich podnětů :

- jsme doplnili možnost při vyzvednutí zboží platit nejen v hotovosti, ale taky kartou přes platební terminál (taky bezdotykově),

- jsme upravili dobu vyzvednutí zboží na pátek v čase 13 - 19 hodinou a v sobotu v čase 8 - 17 hod

- Závoz do Brna dle datumu v čase 9:00 - 9:30 hod na parkovište před OD Globus Baumarkt, Hradecká 40, Brno- Ivanovice - ZDARMA

- Závoz do Prahy dle datumu v čase 9:00 - 9:30 hod na parkoviště pred budovou Electro-worl-u, Chlumecká 1531, 198 19 Praha 9 - Černý most - ZDARMA

- Závoz do Prahy na adresu dle datumu v čase 10:00 - 15:00 hod - poplatek 150,-Kč


Jedná se o ekologické hovězí maso z býků nebo jalovic do 28 měsíců z chovu masných plemen Aberdeen Angus a Limousine. Maso prochází suchým a vlhkým zráním 10 - 13 dnů, po kterém můžete maso zrát dál vakuově zabalené. Přispěje to ke kvalitě a kulinářskemu zážitku.

 

Zařadili jsme nové produkty :

 

  • Karabáček Bio - jemnejší a chutnejší čáast kližky
  • Vrchní šál Bio - Top side - libové maso zadní kýty na všestranní využití
  • Osso buco Bio - tradiční italská specialita
  • Picanha Bio - nejvíce ceněna část hovězího masa v Brazílii
  • Pupek steak Bio - tzv. Flank steak - jediněčná část hovězího pupku na gril
  • Pupek - roláda Bio - na španělské ptáčky, rolády a závitky
  • Vysoká roštěná Bio - Rib eye steak - křehké maso ze zadní štvrtě ideální na steaky na grilu

 

Děkujeme všem, kteří nám zachováváte přízeň ale i těm, kteří si maso z našeho chovu kupujete poprvé. Věříme, že budete i nadále s kvalitou masa spokojení.

 

Team z Farmy u řeky Orlice s.r.o.

Jak hospodaříme

Farma u řeky Orlice produkuje kvalitní BIO hovězí maso, obhospodařuje 330 hektarů trvalých travních porostů s přibližně 250 kusy masného skotu plemen Aberdeen Angus a Piemontese. Zaměstnáváme mladé a perspektivní lidi vzdělané v oboru, jsme vybaveni špičkovou zemědělskou technikou, která umožňuje dosahovat vysokou produktivitu práce a je šetrná k životnímu prostředí. Produkujeme skot, který poskytuje hovězí BIO maso nejvyšší jakosti.

Náš masný skot

Aberdeen Angus - bezrohé plemeno skotu - černě nebo červeně zbarvené - má původ v sevrovýchodním Skotsku. Angus je s více než pěti miliony registrovaných zvířat nejrozšířenějším masným plemenem skotu na světě. Vyniká výbornou pastevní schopností a nachází piemontuplatnění všude tam, kde je intenzivní zemědělská činnost nevhodná.

Piemontese pochází ze severozápadní části Itálie, z podhůří Savojských Alp. Vyniká výrazným osvalením, dobrou adaptací zvířat na různá prostředí, vynikající pastevní schopností a nenáročností.

Naše nová bio bourárna !

Podívejte se na fotky naší nové bourárny (fotogalerie) která byla dokončena a je připravěna k provozu. Její postavení nám trvalo spolu s přestavbou části budovy jeden rok.

Bourárna je vybavena špičkovou technologií  a splňuje najpřísnější parametry hygienického provozu podle současné legislativy v Evropské unii. Náš systém umožňuje přesnou identifikaci každého poraženého kusu od jeho narození na našich pastvinách až po kvalitní maso na vašem stole.

Objednejte si naše bio maso už nyní.

Podívejte se taky na pořady ve kterých se mluví o tom jak dosáhnout tu nejvyšší kvalitu hovězího masa :

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/211562220600028/

 

Není hovězí jako hovězí

Maso z plemene Angus, to je hovězí maso špičkové kvality, jemně vláknité a křehké. Díky jedinečné vlastnosti mramorování - ukládání tuku do svaloviny - je hovězí maso šťavnaté a má typickou chuť. Na běžný spotřebitelský trh se dostane výjimečně, spíše vůbec. Je dodáváno na objednávku přímo zákazníkům.

Maso z Piemonta je typické krátké maso s chutí připomínající zvěřinu. Vyznačuje se velmi nízkým obsahem cholesterolu, nižším než například v rybách či drůbeži.

Maso z Limousine je velice čisté a maximálne libové, při zachování křehkosti, jemnosti a šťavnatosti vykazuje vynikající kvalitu.

Nekupujte maso v pytli!

Možná už někoho nad nepodařeným obědem napadlo, že chyba nemusí být v jeho kuchařských schopnostech, ale třeba ve výběru hovězího masa. Lidé v obchodě spoléhají na své oči nebo ujištění prodavačů, že jde o maso z býka nebo mladých jalovic. A nakonec koupí hovězí ze staré vyřazené dojné krávy.